Kalendář akcí

»

Vzdělávací cyklus: Trauma, možné reakce na trauma, důsledky v chování traumatizovaných, vzorce adaptačních mechanismů na trauma

Jedná se o čtyři vzdělávací bloky po sedmi hodinách (2.3.; 29.3.; 26.4.; 14.6. 2007). Téma: Trauma, možné reakce na trauma, důsledky v chování traumatizovaných, vzorce adaptačních mechanismů na trauma včetně psychospirituální krize nebo vzorců závislostního chování - Akutní trauma, praktické způsoby zvládání traumatu. - Vývojové trauma - důsledky traumatu v dětství. Vliv traumatizujících událostí na vyvíjející se ego-struktury v dětském věku. Dále bude trauma zkoumáno jako jeden z aspektů psychospirituální krize. Např. jaké trauma v minulosti může vytvořit druh predispozice, který je podobný, ale současně odlišný od psychospirituální krize – diferenciální diagnóza etc. Práce na tom, jaká je dynamika v ego systému člověka, kterému se stal traumatický zážitek, nebo v systému toho, u koho dochází k traumatickým zážitkům dlouhodobě. Co se stane dospělému a co se děje dítěti. Jaké jsou tělové a emoční prožitky? Teorie traumatu bude prezentována z pohledu teorie Pesso-Boyden System Psychomotor, Biosyntézy a teorie Dr. Petera Levina. Kurz navazuje na Kurz: Úvod do bio-psycho-socio-spirituálního modelu závislosti Úvod do bio-psycho-socio-spirituálního modelu závislosti (18.6). Neznáme predisponovanou závislou osobnost. U někoho se tedy rozvíjí závislost na základě excesivního pití pro psychologické problémy, jinde převažují genetické, vrozené dispozice anebo sociokulturní vazby na alkohol a rituály spojené s požíváním alkoholu nebo jiných návykových látek. Nejčastěji jde o kombinaci řady faktorů – například určité fyziologické faktory, buď hereditární nebo získané, se kombinují s psychologickými nebo sociokulturními při vytvoření závislosti. Vznik závislosti má i svůj odraz ve specifických reakcích a změnách na úrovni neurobiologie člověka. Semináře jsou určeny pro: terapeuty, lékaře, sociální pracovníky, poskytovatele služeb pro závislé a další odborníky z oblasti péče o duševní zdraví. Pro ty, kteří chtějí více vědět o práci, kterou dělají nebo chtějí dělat.
místo: Praha - bude upřesněno

Dne 2. července 2024 se centrum EMCDDA stalo Agenturou Evropské unie pro drogy (EUDA).
Web agentury: https://www.euda.europa.eu Informační stránka o novém mandátu centra EMCDDA (agentury EUDA) je na webu EUDA k dispozici i v češtině - OTEVŘÍT Změnily se i e-mailové adresy zaměstnanců agentury, jsou nyní ve formátu jmeno.prijmeni@euda.europa.eu.